Kategorie Moda

Sukienki na bal gimnazjalisty [Przegląd]

Opublikowany Autor Klaudia
Sukienki na bal gimnazjalisty Kolekcja Mohito wiosna - lato 2016 (fot. MOHITO)

Sukienki na bal gimnazjalisty

Sukienki na bal gimnazjalisty to jedne z pierwszych eleganckich kreacji, jakie mają okazję założyć młode dziewczęta. O ile na bal szóstoklasisty ubierają się jeszcze dziewczynki, to na imprezę gimnazjalną dziewczęta chcą już wyglądać, jak młode kobiety. To bardzo trudne dla rodziców, ponieważ to na nich spada obowiązek przypilnowania, by kreacja była stosowna i niezbyt kobieca, a jednocześnie dobrze wpisywała się w modowe trendy, tak by gimnazjalistka czuła się w niej fantastycznie. Jakiej sukienki na bal gimnazjalisty szukać?

Sukienka na bal gimnazjalisty, czyli jaka?

Jaka sukienka na bal gimnazjalisty będzie najlepsza? Dobrze, by łączyła w sobie klasyczną elegancję i minimalizm z najnowszymi trendami, dzięki czemu dziewczyna poczuje się w niej modnie i atrakcyjnie, co jest niezmiernie ważne w tym wieku. Sam charakter balu gimnazjalnego nie jest bardzo oficjalny, w przeciwieństwie do studniówki. To raczej szkolna zabawa, na której dzieciaki mają się dobrze czuć. Dlatego ładna sukienka na bal gimnazjalisty nie powinna być zbyt strojna. Najlepiej sprawdzą się sukienki koktajlowe, które nie są przesadnie eleganckie i zapewniają wygodę podczas tańców.

Czarna sukienka na bal gimnazjalisty

Chociaż nie ma określonych zasad, w jakim kolorze powinny być sukienki na bal gimnazjalisty, to największą popularnością zdecydowanie cieszą się małe czarne. Bal gimnazjalisty to pierwsza poważna impreza dla młodej dziewczyny, ale warto, by sukienka mogła posłużyć jej także na inne okazje. Właśnie dlatego najczęściej decydują się właśnie na czarne kreacje. Do czarnej sukienki najłatwiej jest dobrać akcesoria – możemy postawić na black total look, który robi piorunujące wrażenie lub zdecydować się na dodatki w ulubionych kolorach. Bardzo ciekawą opcją będą także metaliczne akcenty, np. w odcieniu złota lub srebra.

Czarne sukienki na bal gimnazjalisty (fot. zalando)
Czarne sukienki na bal gimnazjalisty (fot. zalando)


Jako szybkie podsumowanie, odpowiadamy na pytanie: jakie sukienki na bal gimnazjalisty będzie najlepsza?

  • Kolor sukienki na bal gimnazjalisty pozostawiamy dziewczynie, która ją założy – musi pasować do jej urody i osobowości
  • Kreacja powinna być skromna, ale elegancka, tak by była stosowna do założenia do szkoły
  • Skromna nie oznacza “niemodna”, dlatego z powodzeniem możesz sięgać po najnowsze trendy
  • Sukienki na bal gimnazjalisty muszą być tak dobrane, by dziewczęta czuły się w nich fantastycznie, dlatego ostateczna decyzja, co do wyboru powinna należeć do nich.