Kategorie Moda

Suknie ślubne dla puszystych: 5 zasad wyboru kreacji

Opublikowany Autor Klaudia
Suknie ślubne dla puszystych

Suknie ślubne dla puszystych: trendy

W tym sezonie suknie ślubne są wykończane koronkami – zarówno w wersji retro, jak i bardziej romantycznej. Również suknie ślubne dla puszystych powtarzają ten wyjątkowy, elegancki motyw zdobienia. Jeśli chodzi o długość, zdecydowanie królują sięgające ziemi suknie ślubne XXL, czasem nawet z długim trenem. Sezon 2016/2017 zdecydowanie nie należy do skromnych i najpiękniejsze suknie są przede wszystkim odważne i bogato zdobione. Jak się wśród tych ilości materiałów, koronki i tiulów nie pogubić i znaleźć wymarzoną suknię ślubną XXL? Podpowiadamy!

Suknie ślubne dla puszystych: trendy (fot. agnesfashiongroup.pl)
Suknie ślubne dla puszystych: trendy (fot. agnesfashiongroup.pl)

Suknie ślubne XXL: jak znaleźć swój model?

  1. Długość: Suknie ślubne dla puszystych najczęściej są długie, do ziemi. W takich kreacjach panie obdarzone większymi krągłościami czują się zwykle bardziej swobodnie. Jednak jeżeli możesz pochwalić się zgrabnymi nogami i szukasz nieco skromniejszej kreacji – z powodzeniem możesz postawić na suknie ślubne XXL, których rąbek sięga tuż za kolana. Modna ostatnio długość 7/8 jest bardzo wymagająca w noszeniu i powinny zdecydować się na nią jedynie wysokie kobiety.
  2. Fason: Jest kilka fasonów, które sprawdzają się w przypadku puszystych kobiet. Najbardziej uniwersalna będzie suknia ślubna empire – odcinana tuż pod biustem. Ten krój wysmukla sylwetkę, a panna młoda wydaje się również wyższa. Inną propozycją jest suknia ślubna dla puszystych z gorsetową górą – na nią powinny zdecydować się panie o wyraźnie zaznaczonej talii, ale szerszych biodrach i ramionach. Ważny jest również dekolt. Klasyczne wcięcie w kształcie litery V lub dekolt – serce są prostym sposobem na wysmuklenie górnej partii ciała. To ważne zwłaszcza w przypadku kobiet o większym biuście lub szerszej klatce piersiowej.
  3. Zdobienia i kolor: Kolor jest kwestią indywidualną i powinien być dopasowany do gustu i typu urody panny młodej. Jeśli chodzi o zdobienia na sukniach ślubnych dla puszystych, stawiaj raczej na prostsze i mniej wyraźne wzory, zwłaszcza w tych partiach ciała, które chcesz zamaskować. Doskonale jednak sprawdzą się marszczenia modelujące górną część ciała. Koronka może z kolei ciekawie odwrócić uwagę od tych elementów, z których nie jesteś zadowolona.
  4. Dodatki do sukni ślubnej XXL: Suknie ślubne dla puszystych wymagają również odpowiednich dodatków. Obowiązkowe są buty na obcasie – nawet niewielki – które wyciągną sylwetkę. Przy figurze plus size kwiaty nie powinny być za małe, aby bukiet nie tworzył dużego kontrastu z krągłą sylwetką.
  5. Twoje zdanie jest najważniejsze: Suknia ślubna powinna przede wszystkim odpowiadać pannie młodej, dlatego jeżeli nie jesteś przekonana do naszych rad – nie bój się próbować i przymierzać takich sukni, które najbardziej Ci odpowiadają. Suknia ślubna XXL jest o tyle trudna w wyborze, że różnorodność sylwetek jest znacznie większa niż w przypadku szczuplejszych kobiet. Dlatego właśnie nie ma jednej uniwersalnej rady, poza tą, że suknie ślubne dla puszystych muszą sprawiać, że będziesz czuć się najpiękniejsza!

A może wybierzesz skromne suknie ślubne? Sprawdź, czy warto >>>