Kategorie Lifestyle

Tłusty czwartek 2017: zapomnimy o wersji fit!

Opublikowany Autor KlaudiaDodaj komentarz
Tłusty czwartek 2017 (fot. pexels)

Tłusty czwartek 2017

Tłusty czwartek 2017 to okazja, by bez wyrzutów sumienia objadać się pączkami, faworkami i innymi pysznościami. Ten jeden dzień w roku warto zapomnieć od zdrowej diecie i poczuć się ponownie jak dziecko, objadając się ulubionymi słodkimi i tłustymi przysmakami. Być może nie każdy z Was wie, że pierwotnie w ten dzień jadano tłuste, ale wytrawne smakołyki, np. pączki nadziewane słoniną i stąd właśnie nazwa „tłusty czwartek”, a nie na przykład „słodki”.

  • Kiedy jest tłusty czwartek 2017?

Data tłustego czwartku jest ruchoma, jednak zawsze wyznacza ostatni tydzień karnawału. To, kiedy jest tłusty czwartek 2017, zależy od wyznaczenia daty Wielkanocy i w tym roku przypada na 23-ego lutego.

Tłusty czwartek: przepisy

Tłusty czwartek 2017 nie byłby taki sam, gdyby nie pyszne słodkości, dlatego poniżej przygotowałyśmy dla Was łatwe przepisy ma pączki i faworki. Przepisy wydawały nam się skomplikowane, kiedy zaczęłyśmy o nich pisać, a tak na prawdę przyrządzenie tych smakołyków jest bardzo proste! Dlatego udało nam się znaleźć świetne filmiki, które w prosty sposób poprowadzą Was przez cały proces gotowania czy smażenia.

  • Przepis na faworki

To na prawdę nie jest trudne a smak domowych faworków jest nieporównywalny do tych ze sklepu. Warto wykazać się cierpliwością, by uraczyć siebie i domowników własnoręcznie zrobionymi chruścikami!

  • Przepis na pączki

Tłusty czwartek 2017 nie byłby taki sam bez pysznych, puszystych pączków. Niestety sklepy coraz częściej nie stawiają na jakość, tylko próbują nas zadowolić słabej jakości słodkościami. Jesteśmy zdania, że jak „grzeszyć”, to tylko najlepszymi deserami, dlatego polecamy ten przepis na pączki domowej roboty.

  • Pączki z piekarnika

Na koniec jeszcze jeden filmik, w którym dowiecie się, jak zrobić pączki z piekarnika. To wersja dla tych, którzy szukają nieco innego smaku (i mniejszej ilości tłuszczu) niż ten, który znamy z tradycyjnych pączków.

A jak Wy planujecie spędzić tłusty czwartek 2017? Macie już chrapkę na jakieś pyszności?

Zajrzyjcie także do naszego sklepu:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *