Kategorie Uroda

Ujędrnianie skóry – domowe i profesjonalne sposoby

Opublikowany Autor KlaudiaDodaj komentarz
Ujędrnianie skóry (fot. pexels.com)

Ujędrnianie skóry po odchudzaniu

Ujędrnianie skóry brzucha, zwłaszcza po odchudzaniu może wydawać się trudne. Najlepsze efekty osiągniemy, jeżeli podczas diety odchudzającej będziemy również ćwiczyć, dzięki czemu naturalnie uzyskamy ujędrnianie skóry na brzuchu oraz reszcie ciała. Wśród popularnych metod możemy wyróżnić stosowanie balsamów (niestety po odchudzaniu rzadko działają, ponieważ mają zapobiegać, a nie zwalczać skutki) czy zabiegi kosmetyczne. Te ostatnie nie są niestety tanie, ale dają niezłe efekty. Do najpopularniejszych należą:

  • Elektrostymulacja – elektrody umieszczone na ciele podczas zabiegu powodują skurcze mięśni
  • Masaże ciała oraz bańki chińskie
  • Panthermal – zabieg wykonywany w specjalnej kapsuje
  • Urządzenia powodujące skurcze mięśni, np. specjalne pasy

Ujędrnianie skóry twarzy

Jędrna skóra twarzy sprawia, że wyglądamy i czujemy się młodziej. Warto dbać o to już od młodego wieku, ponieważ jak wiadomo – łatwiej jest zapobiegać niż walczyć ze skutkami. Przede wszystkim warto zadbać o codzienną pielęgnację twarzy – dobranie dobrego środka myjącego oraz kremu. Bez względu na typ skóry należy także zadbać o nawilżenie jej – zarówno za pomocą kremów czy ampułek, jak i od środka – pić dużo wody i jeść warzywa oraz owoce. Aby cieszyć się młodo wyglądającą twarzą można także sięgnąć po takie metody, jak joga twarzy, regularne masaże oraz maseczki na bazie np. aloesu, cytryny, perły czy śluzu ślimaka. Dbając o twarz pamiętajmy także o szyi i dekolcie, które starzeją się niestety równie szybko.

Ujędrnianie skóry domowe sposoby

Wśród domowych sposób na ujędrnienie skóry najpopularniejszym z nich jest balsam ujędrniający. Jego regularne stosowanie sprawdza się dobrze, jednak warto wspomóc działanie balsamu dodatkowymi aktywnościami. Na ujędrnianie skóry ramion, pośladków czy brzucha najlepiej sprawdzają się regularne ćwiczenia. Nie musi to być ciężka aktywności fizyczna, ale już 20 minut codziennej aktywności bardzo pozytywnie wpłynie na stan naszej skóry (oraz sylwetki). Podobnie jest, gdy stosujemy balsam ujędrniający do biustu. To niezłe rozwiązanie, jednak jeżeli zależy nam na pięknym i jędrnym biuście na długie lata – warto odpowiednimi ćwiczeniami o niego zadbać. Zrównoważona, zdrowa dieta oparta na warzywach, produktach pełnoziarnistych i roślinach strączkowych jest równie istotna, jeśli chcemy cieszyć się zdrową, jędrną skórą na lata.

Jędrna skóra nie musi być marzeniem trudnym do spełnienia. Odrobina wysiłku i odpowiednie metody na jej ujędrnienie sprawią, że możemy cieszyć się młodym i atrakcyjnym wyglądem na długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *