Kategorie Moda

Walizki, czyli niezbędnik każdego podróżnika – jaką wybrać?

Opublikowany Autor Klaudia
Walizki, czyli niezbędnik każdego podróżnika - jaką wybrać (fot. unsplash)

Przyznajcie się: czy dla Was także walizki to coś zdecydowanie więcej niż sposób na przewiezienie bagażu? Piękne i eleganckie stają się częścią stylizacji w podróży. Ale byśmy zawsze mogły wyglądać świetnie, muszą umożliwić komfortowe prowadzenie i łatwe przenoszenie. Bo czy można czuć się dobrze siłując się z walizką na płycie lotniska lub dworcu autobusowym? O zmęczeniu taką podróżą nie wspominając! To jednak nie wszystko: dobra walizka musi być zaprojektowana w taki sposób, by pomieściła jak najwięcej chroniąc jednocześnie bagaż przed zniszczeniem. Jaką walizkę wybrać, by spełniła tak wysokie wymagania?

Fotolia

Walizki – rodzaje, przeznaczenie

Idealna walizka powinna być dopasowana zarówno do długości urlopu i środka transportu, jak i spełniać wymogi, dzięki którym nasz bagaż będzie bezpieczny. Dla ułatwienia przyjęto podział na trzy główne grupy walizek podróżnych:

  • miękkie – są bardzo elastyczne, dzięki czemu łatwiej spakować do nich większy bagaż. Jeśli należysz do osób, które zdecydowanie potrzebują kilku par butów i przynajmniej dwóch torebek nawet na krótki wyjazd, to rozwiązanie dla Ciebie!
  • półtwarde – wykonane są zwykle z policarbonu (PC) lub polipropylenu (PP); są elastyczne i wytrzymałe, dzięki czemu sprawdzają się w najróżniejszych sytuacjach. Dobry wybór, jeśli często podróżujesz samolotem – bez uszczerbku zniosą przeciwieństwa, które nierzadko czekają na nasz bagaż w drodze do luku bagażowego i z powrotem;
  • twarde – to walizki wykonane z tworzywa ABS, które nie są tak elastyczne jak inne modele, jednak sprawdzają się doskonale do przewozu delikatniejszego bagażu. Tego typu walizki są moim patentem nie tyle na podróż samolotem, w którym się świetnie sprawdzą, ile samochodem. Dobrze dobrane i w różnych wielkościach pozwalają idealnie rozmieścić bagaż w bagażniku nie pozostawiając niezapełnionych miejsc.

Walizki dzielimy również ze względu na ich rozmiar, który liczony jest zazwyczaj od 20″ do 28″. Wybierając ten właściwy kieruj się nie tylko tym, jak wiele rzeczy zazwyczaj zabierasz w podróż oraz długością wyjazdu. Jeśli lecisz samolotem, sprawdź, jakie wymagania odnośnie wielkości bagażu ma konkretny przewoźnik.

Walizki – jak wybrać najlepszą?

W naszej redakcji uwielbiamy piękne rzeczy. I choć względy praktyczne są ważne, nie ukrywamy, że wybierając walizkę zwrócimy uwagę także na jej wygląd. Eleganckie wykończenia, dobre materiały – to wszystko sprawia, że nawet w długiej podróży będziemy wyglądały świetnie. Bo przecież walizka, to taka większa torebka! Warto dopasować ją do swojego stylu ubierania i szukać modeli, które świetnie się prezentują.
S-LINE od WITTCHEN TRAVEL to czołowa linia bagażowa marki WITTCHEN

Właśnie takie walizki znalazłyśmy m.in. w kolekcji WITTCHEN. W skład większości serii wchodzą walizki kabinowe, walizki o średniej i dużej wielkości oraz kosmetyczki. Naszą uwagę przykuła nowość z serii S-LINE: beżowa walizka uzupełniona o brązowe wykończenia. Będzie idelana dla tych z Was, które w podróży zdecydowanie stawiają na elegancję. Wolicie coś bardziej neutralnego, co fajnie zgra się zarówno ze szpilkami w podróży służbowej, jak i z trampkami, gdy lecicie na weekend z przyjaciółką? Postawcie na walizkę WITTCHEN z kolekcji Wavy Line. Ciekawy wzór i modny metaliczny kolor nie pozwala oderwać od niej wzroku.
Walizka WITTCHEN z kolekcji Wavy Line
Jednak to nie wygląd jest największym atutem walizek WITTCHEN. Dla nas jest nim przede wszystkim fakt, że każdą z nich można prowadzić niemal jednym palcem, ustawiać jedną na drugiej i podczas chodzenia skręcać w każdą stronę niemal nie zwracając uwagi na to, że prowadzimy bagaż. Dzięki temu podróż jest zdecydowanie mniej męcząca i znacznie przyjemniejsza!