Kategorie Lifestyle

Wiosenny detoks: 3 sposoby na oczyszczanie organizmu

Opublikowany Autor KlaudiaDodaj komentarz
Wiosenny detoks (fto. pixabay.com)

Wiosenny detoks

Wiosenny detoks organizmu to okazja, by oczyścić organizm z toksyn i tłuszczów, które nagromadziliśmy przez zimę. Większość z nas nieco sobie folguje podczas zimowych miesięcy (łącznie ze świętami i okresem karnawału), dlatego wiosenny detoks to dobre rozwiązanie na przywrócenie organizmowi równowagi, zdrowia i sił witalnych. W ostatnim czasie ogromna ilość diet i programów detoksykacji zalała nas – w książkach, internecie i telewizji. Jednak warto pamiętać, by do wszystkiego podchodzić rozsądnie i przede wszystkim słuchać swojego organizmu. Podpowiadamy sposoby, jak zrobić detoks organizmu na wiosnę, jednak pamiętajcie – przed przystąpieniem do oczyszczania musicie rozpoznać potrzeby swojego ciała.

1. Wiosenny detoks w domowym zaciszu

Jednym z najpopularniejszych sposobów na oczyszczenie organizmu domowymi sposobami jest detoks sokami. Stosują go gwiazdy i celebryci na całym świecie, stąd jego popularność. Czemu działa? Ponieważ soki są bardzo łatwo trawione i szybko dostarczają organizmowi ważnych substancji. Świeżo wyciskane soki z warzyw i owoców pijemy przez cały dzień. Taki detoks może trwać od 7 do 21 dni. Jednak w naszym klimacie sprawdza się on jedynie w cieplejsze miesiące roku. Zamiast soków możemy także jeść proste, ale rozgrzewające zupy – łączenie soków i pełnowartościowych zup to świetna opcja na wiosnę.


2. Dieta dr Dąbrowskiej

Ewa Dąbrowska jest doktorem nauk medycznych oraz autorką wielu publikacji z zakresu żywienia. Detoks warzywno owocowy proponowany przez dr. Dąbrowską to tak na prawdę lecznicza głodówka, która powinna być przeprowadzana pod kontrolą lekarza. Ten wiosenny detoks ma na celu oczyszczenie i odtrucie organizmu z zalegających toksyn. Detoks warzywny to pierwszy krok przed zdrową dietą opartą przede wszystkim na owocach, warzywach i zdrowych ziarnach. Głodówka pod kontrolą lekarza może trwać do 7 dni.

3. Jednodniowy detoks do regularnego stosowania

Wiosenny detoks może być początkiem do regularnego oczyszczania organizmu. W tym celu możecie sięgnąć po jednodniowe posty, które można stosować raz w tygodniu. Detoks organizmu i domowe sposoby często sprawdzają się najlepiej. W ramach postu możecie zdecydować na jedzenie jedynie warzyw, owoców lub ziaren (ten ostatni będzie najbardziej sycący). Wśród nich popularny jest detoks jabłkowy, ponieważ jabłka świetnie hamują uczucie głodu.

Wiosenny detoks – zadbaj o kondycję

Bez względu czy decydujecie się na domowy detoks, czy na dietę pod kontrolą lekarza, nie możecie zapominać o aktywności fizycznej. Nawet lekka aktywność, jak dłuższe spacery trzy razy w tygodniu będą miały zbawienny wpływ na Waszą dietę oraz zdrowie. Ruch jest także niezbędny, by wiosenny detoks działał, ponieważ aktywność pobudza narządy do pracy. Dodatkowo, dzięki temu zrzucimy zbędne kilogramy i poprawimy ogólny stan zdrowia.

Wiosenny detoks powinien iść w parze z aktywnością (fot. zalando)
Wiosenny detoks powinien iść w parze z aktywnością (fot. zalando)

Zobaczcie również, jak zdrowo schudnąć 5 kg >>>

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *